Séria sklenený trun

Zhrnutie mesiaca – december 2017

V tejto pravidelnej rubrike sa dočítate o knihách, ktoré som za mesiac prečítala a o knihách, ktoré sa chystám čítať v aktuálnom mesiaci.

Čo som prečítala v decembri 2017

Minulý mesiac som prečítala celkom 4 knihy: dve elektronické, dve klasické. Jedna z toho bola kratšia novela ku knihe. Dve boli fantasy a dve motivačné. Knihy som zoradila podľa obľúbenosti od najlepšej po najhoršiu.

Jednou nohou v hrobe (Jeaniene Frost)

Jednou nohou v hrobe je druhou knihou zo série Noční lovci. Už prvá kniha tejto série sa mi páčila a inak tomu nebola ani teraz. Moje detaijlné dojmy z knihy si môžete prečítať v recenzií.

Moje hodnotenie knihy: 5/5

Vrahyňa proti pánovi pirátov (Sarah J. Maas)

Kniha vrahyňa proti pánovi pirátov je krátka novela k sérií Trón zo skla. Kniha obsahuje dve kratšie novely, prvá z nich sa volá rovnako ako kniha, druhá sa volá Vrahyňa a liečiteľka. Túto útlu knižku som mala na poličke veľmi dlho, ale keďže som posledné roky nemala chuť na čítanie, tak len zapadala prachom. Nakoniec som sa na jej prečítanie odhodlala a bola to vlastne táto kniha, ktorej sa podarilo nahodiť ma naspäť na dráhu čítania a písania. Sériu Trón zo skla mám veľmi rada. Autorka vie skvelo písať a každá jej ďalšia kniha je lepšia a lepšia.

K celej sérií vyšlo päť noviel, ktoré nás zoberú dejovo pred knihu Trón zo skla. V novelách autorka objasňuje udalosti, ktoré viedli k zatknutiu a uväzneniu Celaeny. V momente keď píšem tento článok mám rozčítanú tretiu novelu k sérií.

Moje hodnotenie knihy: 5/5

Mít vše hotovoMít vše hotovo (David Allen)

Prvá z motivačných kníh, ktorú som čítala, vlastne ani nie je motivačná. Ide skorej o knihu kde vám autor radí ako správne manažovať svoj čas tak, aby ste pracovali rýchlejšie, lepšie a efektívnejšie. Túto knihu som mala rozčítanú niekoľko rokov, nikdy som sa nedostala na koniec, tak som ju začala čítať od úplného začiatka. Kniha sa mi viac menej páčila, niektoré typy som dokonca začala používať aj v reálnom živote a pomerne veľa mi uľahčili život, preto som jej dala päť bodov.

Len dodám, že som čítala prvé české vydanie v elektronickej podobe.

Moje hodnotenie knihy: 5/5

Zázračné ráno (Hal Elrod)Zázračné ráno (Hal Erlod )

Ďalšia motivačná kniha, ktorú som čítala v elektronickej podobe je Zázračné ráno. Táto kniha sa mi zdala byť najslabšou z kníh, ktoré som v decembri prečítala. Všetky moje dojmy si môžete prečítať v recenzii na ňu.

Moje hodnotenie knihy: 3/5

Čo sa chystám čítať v januári 2018

Séria sklenený trunTento mesiac bude v zamení série Trón zo skla. Chystám sa prečítať štyri knihy z tejto série. No vlastne tri knihy a jednu maľovanku s citátmi zo série (tú už mám v dobe písania tohto článku prečítanú 😀 ).  Všetky knihy sú v českom preklade – pretože v českom preklade vychádzajú skorej ako v slovenskom 😀 . Nižšie uvádzam oficiálne anotácie.

Sklenený trún omalovanky Srah J MaasSkleněný trůn – omalovánky (Sarah J. Maasová)

Nezbytnost pro všechny fanoušky Skleněného trůnu! Dotvořte svět od Sarah J. Maasové.

Ponořte se do podivuhodného světa Skleněného trůnu autorky Sarah J. Maasové. Celaena na střechách Zlomuvalu, Chaol v královských zahradách, Manon na hřbetě svého wyverna a mnoho dalších scén a postav ožije v těchto originálních omalovánkách. Tato kniha je nezbytností pro všechny fanoušky Skleněného trůnu!

Krvavé ostrí (Sarah J maas)Krvavé ostří (Sarah J. Maasová)

Sbírka povídek/novel odehrávající se ve světě Skleněného trůnu.

Celaena Sardothien je nejobávanější zabiják v celém království. I když pracuje společně s ostatními zabijáky sídlícími v Tvrzi vrahů, důvěřuje jen sama sobě a svému příteli Samovi. Když ji její intrikující mistr, Arobynn Hamel, pošle na různé mise, které ji zavedou na vzdálené ostrovy i na nepřátelskou poušť, začne jednat nezávisle na jeho rozkazech – ale tím zároveň zpochybňuje i svoji vlastní věrnost. A během svých výprav zjišťuje, že k Samovi cítí mnohem víc než jen obyčejné přátelství. Ovšem tím, že jedná, jak jí napovídá srdce, a vzpírá se příkazům, se ocitá ona sama i Sam ve smrtelném nebezpečí. Arobynn je nelítostný a zradu nikdy neodpouští. A zná za ni jen jediný trest – smrt.

Tato pětice novel odehrávajících se před dějem Skleněného trůnu nabízí pohled do dřívějšího života Celaeny – a je to opravdu fascinující čtení.

Královna Stínú Srah J maasKrálovna stínů (Sarah J. Maasová)

Celaena bojuje za svůj lid ve čtvrtém pokračování světového bestselleru Skleněný trůn.

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.

Ríše bourí (Sarah J Maas)Říše bouří (Sarah J. Maasová)

Pátý díl bestsellerové série Skleněný trůn.

Dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce Aelin udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli, a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.
Aké knihy sa chystáte tento mesiac prečítať vy?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.