V januári 2018 ma zaujalo…

Tento článok je prvý so série pravidelných článkov, ktoré budem písať každý mesiac. Nájdete v ňom knižné novinky, ktoré v daný mesiac vychádzajú. Nie všetky, ale len tie, ktoré ma najviacej zaujali.

Tento mesiac ma naviac oslovili nasledujúce knihy:

Slovenské:

Percy Jackson 2 – More oblúd (Rick Riordan) – Percy Jackson si už zvykol na to, že nie je obyčajný chalan z New Yorku – ako syn boha mora Poseidóna patrí do dvoch svetov, ľudského aj mytologického, kde sa to hemží zákernými a krvilačnými obludami. A mnohé z príšer, ktoré donedávna poznal len zo starých gréckych bájí, ho teraz chcú pripraviť o život… Po nečakane pokojnom školskom roku sa v posledný deň pred prázdninami na Percyho zosype celá lavína problémov…

Bohovia Olympu – Proroctvo (Rick Riordan) – „Vitajte späť v Tábore polokrvných! Voľné pokračovanie napínavej dobrodružnej série Percy Jackson práve začína!“Vitajte späť v Tábore polokrvných! Voľné pokračovanie napínavej dobrodružnej série Percy Jackson práve začína! Do Tábora polokrvných prichádzajú noví hrdinovia Jason, Piper a Leo. Kým sa však stačia poriadne porozhliadnuť, čaká ich nebezpečná výprava vedená záhadným proroctvom. Podarí sa im pri tom vypátrať aj Percyho Jacksona, strateného hrdinu?

Bohovia Olympu – Hádesov chrám (Rick Riordan) – „Príbeh Percyho Jacksona a jeho priateľov pokračuje… Sedem hrdinov musí znovu nasadiť svoje životy za záchranu bohov, ľudstva a celej civilizácie.“Čas sa kráti… Bránu smrti, tajomný priechod medzi svetom živých a mŕtvych, ovládla Gaia so svojimi pomocníkmi. Zástupy netvorov prúdia na zem a chystajú sa prevziať vládu nad svetom.

Bohovia Olympu – Krv polobohov (Rick Riordan) – „Záverečná časť strhujúcej fantasy série Bohovia Olympu!“Príbeh Percyho Jacksona a jeho priateľov vrcholí… Siedmich polobohov z dávneho proroctva čaká boj s Gigantmi, ktorí chcú priviesť späť na svet bohyňu Gaiu. A to by znamenalo koniec nielen hrdinov, ale aj celého ľudstva! Záverečná časť strhujúcej fantasy série BOHOVIA OLYMPU!

Anglické:

Blood Fury – Black Dagger Legacy #3 (J.R. Ward) – Upíri  aristokrat, Peyton si dobre uvedomuje jeho povinnosť k rodovým zvyklostiam: zobrať si ženu z rovnakej triedy a pokračovať v rodinných tradíciách. Myslí si, že našiel vhodnú partnerku, až pokiaľ sa ona nezamiluje do niekoho iného. Napriek tomu, že jeho rozhodnutie v boji s nepriateľom ohrozí iného praktikanta, Peyton sa musí postaviť tvárou v tvár možnosti, že sa jeho budúcnosť a srdce budú uberať iným smerom.

Novo, je žena v tréningovom programe Bratstva čiernej dýky. Chce všetkým ukázať, že nemá záujem o rozptyľovanie v podobe citov. Ale keď Peyton ukáže, že je niečím viacej ako bohatým plejbojom, musí čeliť tragédií, ktorá jej zlomila srdce a vďaka ktorej sa uzatvorila pred všetkou láskou.

 

Saxton, ktorého srdce bolo rozbité si začne uvedomovať príťažlivosť voči novej členke domácnosti Ruhn. Pokúsi sa o spojenie s Ruth, alebo zanevrie na svoje srdce a tú ktorá môže byť jeho životnou láskou?

Between the Blade and the Heart – Valkyrie #1 (Amanda Hocking) – Valkyrovia majú jedinú úlohu: vrátiť nesmrteľných do posmrtného života tým, že ich zabijú. Valkyri, Malin vždy vedela, že rovnováha sveta závisí od jej schopnosti prijímať rozkazy. Všetko sa však mení, keď Malin zistí, že jej matka ušetrila život nesmrteľnému, ktorý bol odsúdený na smrť.

Malin zápasí s vedomím, že jej matka nieje taká ako si myslela. Keď do jej života vpadne úžasný modrooký chlapec menom Asher, ktorý potrebuje pomoc zo zabitím nesmrteľného, aby sa pomstil za zničenú rodinu. V ohrození nie je len rovnováha sveta, ale aj Malinino srdce o ktoré súperia Asher s Malininým ex-priateľom.

The Cruel Prince  – The Folk of the Air #1 (Holly Black) – Kniha The Cruel Prince je o svete víl do ktorého sa dostane mladučká Jude, ktorá mala len sedem rokov keď niekto zavraždil jej rodičov. Do sveta víl sa dostáva spolu s jej dvomi sestrami. Dej knihy sa odohráva po desiatich rokoch, Jude chce aby oficiálne patrili k dvoru víl, aj napriek ich smrteľnosti, na ktorom žije už desať rokov. Na jej ceste ju čaká veľa prekážok – najmä najmladší syn kráľa, princ Cardan, ktorý pohŕda smrteľníkmi. Aby si Jude vybojovala svoje miesto na dvore musí mu vzdorovať a neskôr sa vysporiadať s následkami tohto vzdoru. Na svojej ceste sa zapletie do intríg a podvodov paláca, pričom objavuje svoju vlastnú schopnosť krviprelievania. V blížiacej sa občianskej vojne bude musieť Jude riskovať vlastný život, aby mohla zachrániť nielen svoje sestry, ale aj samotný svet víl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.