The cruel prince (Holly Black)

Krutý princ 1 – Krutý princ (Holly Black)

Vítejte ve světě, kterému vládnou nelítostné víly! První díl napínavé fantasy série

Jude bylo sedm, když jí zabili rodiče a unesli spolu se sestrami na proradný dvůr víl. O deset let později ale netouží Jude po ničem jiném než patřit mezi víly. A to i přes to, že je smrtelná. Většina víl lidmi pohrdá a nejvíce podlý princ Cardan. Aby Jude získala vysněné místo u dvora, musí se princi postavit. Zaplete se však do intrik, a když hrozí, že násilí zničí slavný dvůr, rozhodne se pro pochybné spojenectví, které ji může stát život.

Názov: Krutý princ
Autor: Holly Black
Séria: Krutý princ (prvá časť)
Forma: Brožovaná väzba
Počet strán: 384
České vydanie: CooBoo 2018
Žáner: Fantasy
GoodReads Kúpiť Web autorky

Kniha Krutý princ je o svete víl do ktorého sa dostane mladučká Jude, ktorá mala len sedem rokov keď niekto zavraždil jej rodičov. Do sveta víl sa dostáva spolu s jej dvomi sestrami. Dej knihy sa odohráva po desiatich rokoch. Jude chce aby oficiálne patrila k dvoru víl, aj napriek jej smrteľnosti, na ktorom žije už desať rokov. Na jej ceste ju čaká veľa prekážok – najmä najmladší syn kráľa, princ Cardan, ktorý pohŕda smrteľníkmi. Aby si Jude vybojovala svoje miesto na dvore musí mu vzdorovať a neskôr sa vysporiadať s následkami tohto vzdoru. Na svojej ceste sa zapletie do intríg a podvodov paláca, pričom objavuje svoju vlastnú schopnosť krviprelievania. V blížiacej sa občianskej vojne bude musieť Jude riskovať vlastný život, aby mohla zachrániť nielen svoje sestry, ale aj samotný svet víl.

Na túto knihu som počula nejednu chválu, preto sa nieje čomu čudovať, že som od nej čakala veľmi veľa. A veľmi veľa som aj dostala. Krutý princ je presne ten typ knihy, ktoré mam rada. Nájdete v nej všetko, čo má dobrá fantasy kniha obsahovať – prepracovaný svet, v ktorom žijú postavy, intrigy, klamstvá, nesplnené sľuby, boj, napätie a možno aj trošku romantiky, ale tej je tu len minimálne.

Veľmi sa mi páčil spôsob akým Holly Black spracovala víly, pretože z nich nespravila presladené, vyčačkané bytosti plné lásky a nadšenia. Práve naopak, víly v tejto knihe sú temné, neľútostné, krvilačné bytosti, ktoré sa nezastavia pred ničím.

Dej knihy je výborný napínavý a vystupňovaný na tých správnych miestach. V podstate celý príbeh je jedno veľké napätie a ak ho raz začnete čítať, budete ho chcieť dočítať až do úplného konca.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.