Recenzia knihy Zázračné ráno (Hal Elrod)

Zázračné ráno (Hal Elrod)Názov: Zázračné ráno
Autor: Hal Erold
Forma: Pevná väzba
Počet strán: 232
Slovenské vydanie: Ikar, 2016
Žáner: Sebarozvoj
Pôvodný názov:  The Miracle Morning: The Not-So-Obvious Secret Guaranteed to Transform Your Life (Before 8AM)
GoodReads Kúpiť Web autora

Anotácia: Čo keby ste sa zajtra zobudili a ako zázrakom sa nejaká oblasť vášho života zmenila? Boli by ste šťastnejší, zdravší, úspešnejší, v lepšej kondícii. Mali by ste viac energie, menej stresu a možno aj viac peňazí. Zlepšili by sa vaše osobné aj pracovné vzťahy, vyriešil by sa nejeden z vašich problémov. V tejto knižke vám prezradíme jedno malé tajomstvo, ktoré zaručene zmení akúkoľvek oblasť vášho života rýchlejšie, než by ste boli ochotní pripustiť.
Zobuďte sa do zázračného rána! Praktizujú ho už tisícky ľudí na celom svete a aj pre vás by sa mohlo stať tým najjednoduchším spôsobom, ako si vytvoriť život, po akom ste vždy túžili. Je priamo tu, na dosah ruky, a táto kniha vám prezradí, ako na to.
Ste pripravení? Ďalšia kapitola vášho života – najvýnimočnejšieho života, aký si dokážete predstaviť – sa môže začať.

Do čítania tejto knihy som sa pustila s veľkými očakávaniami. Predtým než som si knihu zakúpila, čítala som na ňu veľa skvelých recenzií. Preto som bola šťastím bez seba, keď som sa do nej púšťala. Nanešťastie som sa dočkala nemalého sklamania.

Neviem sa rozhodnúť či mám knihe dať dve alebo tri hviezdy. Možno niečo v strede…

Táto kniha mi dala veľa námetov na premýšľanie. Idea v knihe je viacej ako zaujímavá, aj keď veci v nej popisované už viac-menej praktizujem. Inými slovami s ideou knihy sa stotožňujem (s menšími úpravami), avšak štýl autorovho písania sa mi vôbec nepáči.

Väčšinu času autor melie stále dokola o jednom. Plus neustále sa do príbehu snaží natlačiť svoj osobný život (vo viacerých prípadoch aj veľmi umelo a nasilu.) Úprimne poslednú kapitolu som len preletela, lebo mi už nemala čo dať.

V podstate by sa celý obsah knihy dal vtesnať na niekoľko strán (maximálne 5), všetko ostatné je len omáčka (nepotrebná a prebytočná).

Schválne, skúsim celú ideu knihy zhrnúť do niekoľkých bodov:

  1. vstávajte skorej
  2. meditujte
  3. opakujte afirmácie
  4. vizualizujte si svoje ciele
  5. cvičte
  6. čítajte
  7. píšte (denník)

Super, celú knihu som dokázala vtesnať do siedmich krokov.

Poznámka k slovenskému prekladu: na viacerých miestach sa kniha odkazovala na internetovú stránku, ktorá je k dnešnému dňu (19.12.2017) nefunkčná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.