Recenzia knihy Tretí prípad Cormorana Strikea – V službách zla (Robert Galbraith)

Názov: V službách zla
Autor: Robert Galbraith
Séria: Cormoran Strike (treti akniha)
Forma: Pevná väzba s prebalom
Počet strán: 512
Slovenské vydanie: Plus, 2016
Žáner: Detektívka
Pôvodný názov:  Career of Evil (Cormoran Strike, #3)
GoodReads Kúpiť Web autorky

Tretí prípad Cormorana Strikea a jeho sympatickej asistentky Robin prináša nielen diabolsky rafinovanú zápletku s neočakávanými zvratmi, ale tiež pútavý príbeh o vzťahu obľúbenej dvojice vyšetrovateľov na križovatke osobného a pracovného života. Predstavte si, že jedného dňa dostanete balíček s odseknutou nohou… Neohrozenú Robin Ellacottovú, asistentku súkromného detektíva Cormorana Strikea, tento záhadný balík na smrť vydesí. Jej šéf je síce zvyknutý na všeličo, ale túto výstrahu neberie na ľahkú váhu. Spomenie si na štyri osoby z minulosti, ktoré sa neštítia ani najhoršieho násilia a mohli by mať tento odporný zločin na svedomí. Polícia sa zamerala na jedného z podozrivých, ale Strike čoraz väčšmi pochybuje, že práve on je vinník. Spolu s Robin začnú pátrať na vlastnú päsť a ponoria sa do temného a zvráteného sveta ostatných troch podozrivých. Ďalšie hrozné zločiny však obom sťahujú slučku okolo krku…

Pod pseudonym  Robert Galbraith sa skrýva všetkým známa šarmantná autorka zo sveta čarov a kúziel J. K. Rowlingová. Už neraz som písala, že od tejto autorky si veľmi rada prečítam čokoľvek, čo sa mi dostane pod ruku.  Môj názor sa samozrejme nezmenil ani po prečítaní knihy V službách zla.

Už neraz sa čitatelia mohli presvedčiť, že autorka vie skutočne veľmi dobre písať. Jej diela sú napínavé, záhadné a pútavé. Ak čítate jej knihu o zábavu máte rozhodne postarané. Autorka vie aj z tej najnudnejšej scény vyťažiť maximum tak, aby si čitateľov udržala pri knihe.

Inak tomu nebolo ani v knihe V službách zla, kde sa akcia a napätie striedali s tými nudnejšími, oddychovejšími scénami. Dokonca je tieto menej napínavé scény boli spracované veľmi premyslene. Autorka čitateľom podáva potrebné a dôležité informácie pekne postupne tak, aby u čitateľov neustále zvyšovala hladinu napätia a adrenalínu. Všetko v knihe je podané na tom správnom mieste a v tom správnom čase.

Cormoran je veľmi svojský detektív s ktorým sa nie je radno zahrávať. Páči sa mi ako autorka v každej knihe odhalí niečo viacej z jeho minulosti a jeho osobného života, ktorý je veľmi komplikovaný.

Čo dodať na záver? Kniha V službách zla sa mi veľmi páčila. Autorka ma opäť prekvapila svojou fantáziou a nápaditosťou. Už teraz sa teším na ďalšie pokračovanie tejto série.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.