Recenzia knihy Star Wars Epizóda VI – Návrat Jediho (Rory Ryder)

„Kedysi dávno, v jednej preďalekej galaxii…“

Kniha Návrat Jediho je šiestou knihou zo série Star Wars, je to kniha v ktorej sa rozhodne o osude Luka Skywalkera a vlastne aj o osude celej galexie.

Záverečné dobrodružstvo Luka Skywalkera! Lukovi sa konečne podarí zachrániť Hana Sola a znovu aj princeznú Leiu. Ale tá najťažšia skúška ho ešte len čaká… Darth Vader spolu s Imperátorom chcú Luka pretiahnuť na temnú stranu Sily… Podarí sa im to?

„C3-PO váhavo pristúpil ku gigantickej bráne a zaklopal.“

Kniha Návrat Jediho je detskou knihou napísanou podľa filmovej predlohy. Celý dej príbehu je prispôsobený malým čitateľom, čiže z knihy sú odstrárnené všetky opisy a nudné pasáže, ktorým by aj tak deti nemali šancu porozumieť. Príbeh je doplnený o veľmi pekné a pestré ilustrácie, zobrazujúce dej filmu/knihy.

Autor prakticky dokázal prerozprávať celý dej filmu len na necelých päťdesiatich stranách. Už z toho sa dá veľmi ľahko vytušiť, že kniha má veľmi rýchli spád a šmrnc. Nie je v nej nič navyše, čo by mohlo mladého čitateľa rušiť. Ale zároveň je v knihe zachytené všetko dôležité a podstatné.

„Strážca popchol Luka k okraju dosky priamo nad Sarlaccovou rozďavenou papuľou.“

Knihu samozrejme veľmi vrelo odporúčam všetkým čitateľom (najmä fanúšikom Star Wars) a to nie len tým malým.

Kúpiť knihu Návrat Jediho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.