Recenzia knihy Skleněný trůn 5 – Říše bouří (Sarah J. Maasová)

Pátý díl bestsellerové série Skleněný trůn.

Dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce Aelin udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli, a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.

Ríše bourí (Sarah J Maas)Názov: Říše bouří
Autor: Sarah J. Maasová
Séria: Skleněný trůn (piata časť)
Český preklad: Ivana Svobodová
Forma: Brožovaná väzba
Počet strán: 688
České vydanie: CooBoo, 2017
Žáner: Fantasy
Pôvodný názov:  Empire of Storms (Throne of Glass, #5)
GoodReads Kúpiť Web autorky

Aelin sa vracia domov, do Terrasenu, no nič nebude tak jednoduché, ako si mladá kráľovná myslí. Jej bývalí dvorania sa nemienia len tak ľahko zmieriť s mladučkou kráľovnou s pochybnou minulosťou. Preto sa Aelin rozhodne odísť z Terrasenu a pustí sa na cestu plnú nebezpečenstva a tajomstiev, aby získala čo najviacej spojencov.

Aelin a Rowan (Jeřáb)

Keď som si brala knihu Říše bouří do ruky bola som plná očakávania a zvedavosti, pretože predchádzajúca kniha bola perfektná a trošku som sa obávala, že ju Říše bouří nedobehne. Žiaľ moje neblahé tušenie sa vyplnilo. Trvalo mi štyri dni, než som prečítala prvých sto strán, vôbec som sa na príbeh nevedela sústrediť, bol pre mňa príliš slabučký a nezáživný. No potom nastal zlom, našťastie.

Ostatných 580 strán bolo pre mňa čistým potešením a blahom, týchto 580 strán som zhltla za necelé štyri dni! Kniha bola nabitá akciou a napätím. Veľmi k tomu všetkému prispievala aj Aelin, ktorá má jeden zlý zlozvyk – veľmi rada si necháva tajomstvá pre seba a s odhalením príde až na poslednú chvíľku. Akože úplne poslednú chvíľu. A väčšinou príde s takým odhalením, že si z neho sadnete na zadok.

Aedion a Lysandra

Počas čítania knihy Říše bouří som si neustále kládla jednu otázku. Je to ešte stále Yound adult kniha, alebo sa z toho stala séria pre dospelých? Samozrejme na odpoveď som nemusela dlho čakať, keďže som asi v jej polovici narazila na erotickú scénu, ktorá bola poriadne horúca. Takže milé deti a mladší čitatelia, ak si chcete prečítať túto sériu, tak si ju prečítajte po štvrtú časť, s piatou počkajte až do svojich osemnástich narodenín 😀 .

Nebol tu Chaol, hurá! Áno, tomuto som sa veľmi potešila. Chaola som mala v prvých dvoch častiach veľmi rada, ale v štvrtej sa mi dokonale zhnusil, pretože sa správal, ako malé rozmaznané decko. Preto som bola veľmi rada, že na konci štvrtej časti odišiel na južný kontinent a počas celej piatej knihy o ňom nepadlo ani slovo.

Nebudem vám tu ďalej vypisovať všemožné superlatívy, vy viete, že túto sériu milujem a táto časť tomu nebola výnimkou. Aj napriek tomu, že sa autorke úvod knihy trošku nepodaril, som jej dala plné hodnotenie vďaka napätiu, akcií a veľmi pútavej zápletke. Už teraz sa neviem dočkať ďalšej časti.

Zdroje ilustrácií:

https://sk.pinterest.com/pin/557109416397167262/

https://sk.pinterest.com/pin/469711436116045379/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.