Recenzia knihy Petr a Lucie (Romain Rolland)

Pod křídlem smrti se zrodila láska

Právě letos uplynulo sto let od konce první světové války, na jejímž konci se odehrává děj novely Petr a Lucie, která vábí čtenáře již od svého vydání. Milostný příběh dvou mladých lidí – naivního kluka pocházejícího z lepších poměrů a zkušenější dívky, která ví, co život obnáší, ale zároveň umí z celého srdce milovat – i po stu letech působí tak živě, že by se mohl stát i dnes.

Názov: Petr a Lucie
Autor: Romain Rolland
Forma: Pevná väzba
Počet strán: 96
České vydanie: CooBoo, 2018
Žáner: Klasika
Pôvodný názov:  Pierre et Luce
GoodReadsKúpiť

Kniha Petr a Lucie je klasika, ktorá nikdy nestarne. S knihou som sa prvý raz stretla na strednej škole, kde sme ju mali ako povinné čítanie na hodinách literatúry. Už v tej dobe sa mi veľmi páčila a to som klasiky nemala v obľube, no táto mi skrátka učarovala. A ten koniec…

Možno aj preto som cítila potrebu sa k nej znovu vrátiť. Opäť sa ponoriť do sveta na konci prvej svetovej vojny. Nahliadnuť do života dvoch mladých ľudí, ktorí sa stratili vo svete svojej lásky. Do sveta v ktorom zúrila vojna, no oni sa pred ňou skrývali vo svojom ružovom obláčiku lásky a túžby.

Na to, že má kniha len necelých 100 strán som ju čítala tri dni. Prečo? Možno preto, lebo som si ju chcela vychutnať. Možno preto, že sa čítala trošku ťažkopádnejšie. Neviem. V každom prípade som si príbeh užila do poslednej stránky. Nechcela som, aby kniha skončila, pretože som vedela, ako skončí. A nechcela som to.

Na svete je len málo kníh, ktoré dokážu v človeku vyvolať také hlboké city. Petr a Lucie patrí medzi tú hŕstku, na ktoré sa skrátka zabudnúť nedá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.