Recenzia knihy Matematika do vrecka pre 2. stupeň ZŠ

Forma: Brožovaná väzba
Počet strán: 16
Slovenské vydanie: Fragment, 2016
Kúpiť

Vezmi si školu do vrecka!
192 kartičiek so základným učivom z matematiky pre 2. stupeň ZŠ môžeš mať stále pri sebe. Na jednej strane kartičky je otázka, na druhej správna odpoveď. Zostav si vlastný súbor a precvičuj témy, ktoré v škole práve preberáte.
Kartičky vďaka perforácii ľahko oddelíš. Súčasťou kompletu je praktická krabička.
Uč sa a opakuj si, kedykoľvek budeš mať na to príležitosť – cestou do školy, pri čakaní na kamarátov alebo cez prestávky.

Školopovinné deti sa dnes po dvojtýždňovej prestávke vracajú do školských lavíc, aby sa tam mohli vrátiť do prísneho režimu školy a vyučovania. Všetci sme sa aspoň raz v živote stretli s tou obrovskou nechuťou učiť sa. Niekomu sa nechce učiť slovenčina, niekomu dejepis a inému zasa matematika. A práve pre uľahčenia vyučovania matematiky vydavateľstvo Fragment vydalo „knihu“ Matematika do vrecka pre 2. stupeň ZŠ.

 

I keď v tomto prípade nejde ani o knihu ako o súbor vyučovacích kartičiek na ktorých je zhrnuté učivo matematiky z druhého stupňa základnej školy. Súbor obsahuje 192 kartičiek, na jednej strane kartičky je otázka, na druhej strane kartičky je odpoveď. Vďaka čomu sú tieto kartičky výborné na učenie, precvičovanie, upevňovanie, ale aj overovanie vedomostí. V podstate vás tieto kartičky dokážu previesť celým vyučovacím procesom.

Ako veľký klad tejto publikácie vidím v papierovej krabičke, ktorá slúži na uchovanie kartičiek. Táto krabička sa nachádza na vnútornej strane obalu. Šablónu krabičky je treba vystrihnúť a poskladať. Nič sa nemusí lepiť, i keď ja som si krabičku (pre väčšiu stabilitu) zlepila.

Matematika do vrecka pre 2. stupeň ZŠ – áno, alebo nie? Podľa mňa áno. Vždy som mala rada kartičky na vyučovanie, doma som si vždy sama vyrábala takéto kartičky. Vedela som sa pomocou nich učiť nové učivo, ale aj opakovať si staršie učivo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.