Recenzia knihy Lovkyňa čarodejníc 1 – Lovkyňa čarodejníc (Virginia Boecker)

Keď sa lovkyňa čarodejníc musí spojiť s najmocnejším čarodejníkom…

Elizabeth Greyová je jednou z najlepších a najdrsnejších kráľovských lovkýň čarodejníc. Až kým aj ju jedného dňa neobvinia z čarodejníctva a neodsúdia na smrť na hranici. Záchrana príde v poslednej chvíli od muža, ktorého doposiaľ pokladala za najväčšieho protivníka. Nicholas Perevil, najmocnejší a najnebezpečnejší čarodejník v kráľovstve, má pre ňu návrh: Ochráni Elizabeth pred popravou, ak mu ona pomôže prelomiť smrtonosnú kliatbu. No smrť na hranici nie je to jediné, čo Elizabeth desí…

Názov: Lovkyňa čarodejníc
Autor: Virginia Boecker
Séria: Lovkyňa čarodejníc (prvá časť)
Slovenský preklad: Kristína Hečková
Forma: Pevná väzba
Počet strán: 296
Slovenské vydanie: CooBoo, 2018
Žáner: Fantasy
Pôvodný názov:  The Witch Hunter (The Witch Hunter, #1)
GoodReads Kúpiť Web autora

Viete si predstaviť aké by to bolo, keby ste celý život verili niekomu a v jednej chvíli sa dozviete, že vám celú dobu klamal? Presne toto sa stalo hlavnej hrdinke knihy Lovkyňa čarodejníc. Jej život sa ako mávnutím čarovného prútika otočila v jednom momente o stoosemdesiat stupňov. Asi by ste nechceli byť v jej koži, však?

Kniha Lovkyňa čarodejníc na prvý pohľad vyzerá veľmi zaujímavo. Má pútavú obálku, záhadný názov a zaujímavú anotáciu. Na jej čítanie som sa nesmierne tešila a možno som aj mala prehnané očakávania. A ako to už väčšinou býva, moje nároky boli až privysoké. Pretože sa mi nakoniec dostala do rúk priemerná kniha s priemerným príbehom.

Nehovorím, že bola kniha úplne zlá, ale niečo mi na nej stále chýbalo. Úvod sa mi zdal príliš natiahnutý a stred príbehu sa pomerne vliekol. Jediné obrátky a napätie ma čakalo až na posledných stranách. A žiaľ tie ubehli až príliš rýchlo.

Je zvláštne ako dokáže čitateľ z takmer tristo stranovej knihy zistiť, že autor ktorý ju napísal je vlastne len začiatočník. Pretože celý príbeh je dobre postavený a má výnimočný potenciál, len problém je v tom, že ho autorka nedokázala dotiahnuť do úplného konca. Keď čítam nejakú knihu, očakávam, že vo mne vyvolá nejaké emócie, či už kladné, alebo záporné. No u tejto sa to nestalo, počas čítania som sa skrátka nevedela vcítiť do postáv, pretože na mňa pôsobili príliš jednoducho. Škoda.

Kniha Lovkyňa čarodejníc by sa mohla páčiť čitateľom, ktorý majú radi pomalší dej, jednoduchú zápletku a od príbehu toho veľa nečakajú. Ak máte radi akciu a napätie, bude lepšie, ak sa poobzeráte po niečom inom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.