Recenzia knihy Hraničiarov učeň 2 – Horiaci most (John Flanagan)

Pokračovanie fantasy príbehov Willa a jeho kamarátov.

Araluenské kráľovstvo sa chystá na vojnu proti Morgarathovi a Will s Horácom sprevádzajú Gilana s posolstvom do Celtiky. Celtické dediny a bane sú však opustené. Traja posli objavia hladné a vyčerpané dievča a zistia, prečo je to tak: Morgarath poštval svoje príšery, aby Celtičanov zotročili. Taktiež sa chystá prekvapivý útok, a ak naši priatelia niečo nepodniknú, kráľovstvu hrozí neodvratná porážka.

Názov: Horiaci most
Autor: John Flanagan
Séria: Hraničiarov učeň (druhá časť)
Forma: Pevná väzba
Počet strán: 264
Slovenské vydanie: Egmont, 2018
Žáner: Fantasy
Pôvodný názov:  The Burning Bridge (Ranger’s Apprentice, #1)
GoodReads Kúpiť Web autora

Potom čo ma nesmierne zaujala prvá kniha série Hraničiarov učeň, som sa s nadšením a nedočkavosťou pustila aj do nasledujúcej časti. Čakala som od nej veľa a veľa som aj dostala.

Tak ako pri prvej časti, i tu na mňa čakal milý Will, pripravený vrhnúť sa do akéhokoľvek nebezpečenstva. Aj napriek tomu, že je kniha Horiaci most určená mladším čitateľom, je plná akcie a napätia. Vďaka ktorému si ju obľúbia aj starší čitatelia.

Séria Hraničiarov učeň je výnimočná aj v tom, že rozpráva príbeh dvoch priateľov. Autor náramne citlivo zobrazuje vzťah dvoch priateľov, ktorí sú ochotný položiť život jeden za druhého. A v tom sa podľa mňa skrýva pravá sila a krása skutočného priateľstva.

V druhej polovici kniha sa mi páčilo ako autor striedal pohľady rozprávania. Takže čitateľ má možnosť vidieť aj dej, ktorý sa odohráva ďaleko od Willa. Týmto spôsobom autor pekne predostrel čitateľovi vývoj celého boja a blížiacej sa vojny.

Kniha horiaci most končí veľmi otvorene a napínavo, už teraz sa neviem dočkať pokračovania.

Zdroj obrázka: http://pl.zwiadowcy.wikia.com/wiki/Plik:Will5.jpg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.