Recenzia knihy Hraničiarov učeň 1 – Ruiny Gorlanu (John Flanagan)

Prvá kniha skvelej dobrodružnej fantasy série o Willovi a jeho kamarátoch.

Austrálsky spisovateľ John Flanagan napísal prvú knihu série Hraničiarov učeň pre svojho dvanásťročného syna, aby ho prilákal k čítaniu. A taktiež chcel drobnému Michaelovi ukázať, že hrdinovia nemusia byť len urastení a svalnatí. Hraničiarov učeň je nesmierne obľúbený v mnohých krajinách sveta. Aj keď je séria zaradená do žánru fantasy, ide predovšetkým o mimoriadne pútavé príbehy o priateľstve, odvahe a čestnosti.

Názov: Ruiny Gorlanu
Autor: John Flanagan
Séria: Hraničiarov učeň (prvá časť)
Forma: Pevná väzba
Počet strán: 272
Slovenské vydanie: Egmont, 2018
Žáner: Fantasy
Pôvodný názov:  The Ruins of Gorlan (Ranger’s Apprentice, #1)
GoodReads Kúpiť Web autora

Ako prvé ma na knihe Ruiny Gorlanu zaujala jeho tajomná obálka, potom nasledoval zaujímavý názov a anotácia. Hneď mi bolo jasné, že toto je kniha, ktorú si chcem prečítať čo najskôr. Vedela som, že je kniha určená menším čitateľom, preto som toho od nej veľa nečakala. A asi si viete prekvapiť, ako milo ma prekvapila.

I keď je kniha primárne určená mladším čitateľom, som si istá, že si ju obľúbia aj starší. Hlavne vďaka jej premyslenému deju a zaujímavej zápletke. Kniha Ruiny Gorlanu sa číta veľmi dobre a ľahko, ja som ju zvládla za jeden deň :). Je síce pravda, že začiatok bol trošku zdĺhavý, ale na druhú stranu je jasné, že nás autor najskôr musí zoznámiť s novým svetom a hlavne s úlohou hraničiarov. No po tomto úvode už išlo všetko ako po masle. A ja som si dej nesmierne užívala až do poslednej strany.

Na knihe musím kvitovať stvárnenie hlavného hrdinu. Páči sa mi, že nejde o klasického idealizovaného chlapca. Práve naopak, našim hrdinom je sirôtka drobného a útleho vzrastu. Will mi bol sympatický už od prvej strany. Tiež sa mi páčilo, ako sa počas príbehu menil jeho charakter, ako získaval na odvahe, sebadôvere a sile.

Na záver, by som knihu odporučila všetkým čitateľom, ktorý majú radi ľahšie fantasy knihy s napínavým príbehom, zaujímavou zápletkou a dokonale prepracovaným dejom.

Zdroj obrázku: http://flanagan.wikia.com/wiki/Will_Treaty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.