Recenzia knihy Dvůr trnů a růží 3.1 – Dvůr mrazu a hvězd (Sarah J. Maasová)

Pokračování bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír.

Názov: Dvůr mrazu a hvězd
Autor: Sarah J. Maasová
Séria: Dvůr trnů a růží (doplnková novela k sérií)
Forma: Brožovaná väzba
Počet strán: 224
České vydanie: CooBoo, 2018
Žáner: Fantasy
Pôvodný názov:  A Court of Frost and Starlight (A Court of Thorns and Roses #3.1)
GoodReadsKúpiť Web autorky

Sarah J. Maasová je jednou s mojich obľúbených autoriek, preto som sa na čítanie tejto knihy veľmi tešila i keď som vedela, že nepôjde o plnohodnotnú knihu, pretože Dvůr mrazu a hvězd je doplnková novela k sérií Dvůr trnů a růží. Našťastie ma kniha vôbec nesklamala, ale ani neprekvapila.

Dejovo sa posúvame niekoľko mesiacov po skončení tretej knihy, takže ak ste nečítali tú, ani ďalej nepokračujte, pretože si vyspojlerujete dej :). Blíži sa zimný slnovrat, na Nočnom dvore sú prípravy na slávnosť v plnom prúde. Feyre sa snaží pomáhať pri obnove svojho domova zo všetkých síl a zároveň sa pokúša riešiť svoje existenčné krízy. No to nieje všetko, spávať jej nedajú ani jej dve staršie sestry a do toho všetkého sa pletie Rhysov najužší kruh. Takže o zábavu je rozhodne postarané.

Kniha je síce na pomery autorky celkom útla, no zato je pretkaná humorom, dobrou, ale ja pochmúrnou náladou, erotickými scénami a Rhysom :D. Dej v knihe je v podstate uvoľnený, nečakajte žiadnu akciu ani napätie. Kniha sa hodí na terajšie dlhé zimné večery, poprípade ako skvelý relax po dlhej a namáhavej práci.

Veľmi sa mi páčilo, že je novela napísaná z viacerých uhľov pohľadu. Raz príbeh rozpráva Feyre, inokedy Rhys, potom Cassian a tak ďalej. Vďaka tomu som sa vedela lepšie vcítiť do konania jednotlivých postáv a ich životných príbehov.

Odporúčam vám knihu? Rozhodne áno. Pretože je príjemným odľahčením po napínavých troch dieloch série. Stane sa niečo, ak si knihu neprečítate? Asi nie, i keď sa v nej odhalilo zopár tajomstiev z minulosti členov úzkeho kruhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.