FairyLoot – Január 2018

FairyLoot je mesačný box plný knižných prekvapení. Krabičky sú posielané mesačne. Cena krabičky, pre Slovensko, je spolu s poštovným 44 euro. Za túto cenu dostanete jednu knihu v pevnej väzbe (ide o aktuálne vydanú YA novinku),  list od autora, kartičku s podpisom, 5 – 6 vecí súvisiacich s témou mesiaca a FairyScoop – popis noviniek, rozhovor s autorom a téma na nasledujúci mesiac. Všetko je zabalené v nádhernej čiernej krabici.

Téma pre Január 2018 je Talk fairie to me. Čiže celý box sa točí okolo víl a všetkému čo je s nimi spojené. Na tento box som sa veľmi tešila, pretože veci v boxe mali byť spojené s knižnými sériami Trón zo skla a Na dvore z tŕňov a ruží od skvelej autorky Sarah J. Maas. Na obrázku nižšie vidíte kartičku s témou mesiaca, záložku do knihy v aktuálnej téme a FairyScoop.

FairyLoot Január 2018

Ako prvé ma v boxe zaujala prekrásna návliečka na malý vankúš. Je vidieť, že je návliečka zhotovená z kvalitného materiálu. Na obliečke je citát z knihy A Court of Wings and Ruin (Sarah J. Maas) čo je vlastne tretia knihy zo série Na dvore z tŕňov a ruží (v českom jazyku táto kniha  vychádza vo vydavateľstve CooBoo koncom marca). Návliečku vyrobila Evie Bookish exkluzívne pre FairyLoot.

Obliečka na vankúš

Ďalšie tri veci sú tiež spojené s autorkou Sarah J. Maas, respektíve s jej knihami. Dve magnetické záložky do knihy – Feyre a Rhysand, čo sú vlastne dve postavy zo série Na dvore z tŕňov a ruží. A dva obrázky s Aelin a Rowanom zo série Trón zo skla. Všetky veci sú vyrobené exkluzívne pre FairyLoot. A všetky sú úplne perfektné.

Aelin Rowan

Opäť tri veci: vymaľovánka s postavami zo sveta víl. Vo vymaľovánke sú okrem obrázkov aj krátke popisky k daným postavám respektíve tvorom. Balzam na pery, tento balzam bol vyhotovený v dvoch prevedeniach seelie a unseelie. Moja verzia je seelie a je pomerne sladký a vonia nádherne. Jeho vôňa mi pripomína detské žuvačky. Exkluzívna sviečka Prince Cardan – táto sviečka je spojená s knihou mesiaca – ide o jednu z hlavných postáv knihy The Cruel Prince od Holly Black. Sviečka má zvláštnu, no zato veľmi príjemnú sladkú vôňu. Páči sa mi.

Vymaľovánka, sviečka, balzam na pery

A konečne sa dostávam ku knihe mesiaca: The Cruel Prince od Holly Black. Čo je čerstvá novina. Na obrázku tiež môžete vidieť list od autorky, podpis ktorý je na samolepiacom papieri, takže sa dá pekne vlepiť do knihy a obrázok na ktorom je princ Cardan.

Kniha The Cruel Prince je o svete víl do ktorého sa dostane mladučká Jude, ktorá mala len sedem rokov keď niekto zavraždil jej rodičov. Do sveta víl sa dostáva spolu s jej dvomi sestrami. Dej knihy sa odohráva po desiatich rokoch, Jude chce aby oficiálne patrili k dvoru víl, aj napriek ich smrteľnosti, na ktorom žije už desať rokov. Na jej ceste ju čaká veľa prekážok – najmä najmladší syn kráľa, princ Cardan, ktorý pohŕda smrteľníkmi. Aby si Jude vybojovala svoje miesto na dvore musí mu vzdorovať a neskôr sa vysporiadať s následkami tohto vzdoru. Na svojej ceste sa zapletie do intríg a podvodov paláca, pričom objavuje svoju vlastnú schopnosť krviprelievania. V blížiacej sa občianskej vojne bude musieť Jude riskovať vlastný život, aby mohla zachrániť nielen svoje sestry, ale aj samotný svet víl.

The cruel prince (Holly Black)

Všetky veci z tohto boxu sú úžasné, na knihu mesiaca sa veľmi teším a začnem ju čítať čo najskorej.

FairyLoot Január 2018

4 komentáre

 1. Ten balíček vypadá úžasně :O
  Snad se ti kniha bude líbit, věřím, že snad později vyjde i u nás a to bych si ji pak také ráda přečetla. Budu se každopádně těšit na recenzi:))

  Ještě tady obdivuji ten polštářek, je naprosto dokonalý <3

  1. Author

   Tiež dúfam, že kniha vyjde aj v preklade. Pretože predsa len knihy v slovenčine mám oveľa radšej 🙂

 2. Krásny box! Tento by som brala aj ja. 😍 obzvlášť by sa mi páčila tá obliečka na vankúš a, samozrejme, kniha. 😊😊

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.