Čo spraviť pred začiatkom nového roka!

Čo spraviť pred začiatkom nového roka!

Každoročne pred začiatkom roka opakujem svoj rituál. Tento rituál mi pomáha začať nový rok s čistou hlavou a pohodou. A keďže u mňa funguje na sto percent, rozhodla som s ním podeliť.

Pripravím si diár

V prvom rade si pripravím diár, ktorý budem používať v nadchádzajúcom roku. Vyberiem si ten, ktorý mi vyhovuje (v mojom prípade je to Bullet Journal), zapíšem si do neho všetky potrebnú údaje ako sú napríklad: preventívne prehliadky, narodeniny, meniny, vývoz odpadkov, školské prázdniny, sviatky,…

Keďže používam Bullet Journal, tak je jeho príprava trošku náročnejšia, preto jej venujem samostatný článok.

Určím si ročné ciele

Vždy si určujem ročné ciele, ktoré neskorej delím na mesačné ciele. Ročné ciele si stanovím tak, aby boli pre mňa trošku výzvou, no musia byť dostatočné konkrétne a jesne definované. Pretože pri cieľoch potrebujem, aby ma ťahali dopredu a nie stresovali. Je to skvelý pocit, ak sa vám podarí splniť cieľ, ktorý ste si určili na začiatku roka.

Napíšem zhrnutie aktuálneho roka

Už niekoľko rokov si píšem aj krátke zhrnutia roka. Sem si zaznamenávam či sa mi podarilo splniť stanovené ciele, alebo dôležité životné udalosti (napríklad oslava tridsiatich narodenín). Tiež si píšem finančnú bilanciu.

Spíšem zoznam kníh

Keďže som milovníkom kníh, veľmi rada si píšem rôzne zoznamy kníh. Niekedy sú to knihy, pri ktorých čakám na ich vydanie, alebo knihy, ktoré si chcem prečítať. Poprípade knihy u ktorých si chcem overiť viacej detailov (dostupnosť, cena, anotácia, vydanie, …).

Odhlásim sa zo všetkých odberov noviniek, ktoré nečítam

Toto je podľa mňa veľmi dôležité, rok je neuveriteľne dlhá doba, keby vašu emailovú schránku bombarduje neuveriteľné množstvo emailov. Ruku na srdce, koľko krát sa mám stalo, že ste jednoducho email vymazali, bez toho, aby ste si ho aspoň prečítali? Nebolo to len raz, že áno. Tak nabudúce, predtým ako email zmažete, prelistujte sa na jeho koniec a kliknite na tlačidlo odhlásiť sa. Je zbytočné byť prihlásený na odber noviniek, keď si tie novinky ani nečítate.

Zruším sledovanie všetkých blogov, ktoré nečítam

Tento bod súvisí s tým predchádzajúcim, ale rozhodla som sa mu venovať trošku osamote. Rastieme, dospievame, náš vkus sa mení. Preto si bežte pozrieť zoznam všetkých blogov, ktoré čítate. Zoznam youtuberov ktorých sledujete. Zoznam facebook stránok, ktoré sledujete. A jednoducho prestaňte sledovať tích, ktorí vás už nezaujímajú. Či už preto, že sa zmenilo ich zameranie, alebo ste vyrástli, alebo ste proste zmenili vkus. Nie je na tom nič zlé. Tiež to tak robím.

Čo vy máte nejaké rituáli, ktoré robíte na konci každého roka?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *