Diáre 2018

2018 a plánovanie

2018 a plánovanie

Nový rok je skvelým začiatkom pre zhodnotenie starého štýlu plánovania a urobenie zmien (ak sú potrebné). Inak tomu nebola ani u mňa. Minulý rok som využívala hlavne Bullet Journal. Jeden som mala pre osobné záležitosti a jeden pre školské. Tento rok som rozhodla trošku svoj systém pozmeniť. A nakoniec po veľmi dlhom rozhodovaní, zvažovaní, kalkulovaní a neviem čom všetkom ešte, pribudnú k mojim dvom Bullet Journalom ešte dva diáre.

Takže tento rok budem využívať štyri zošity. Nebojte sa, nieje to nič zložité a predpokladám, že mi toto nastavenie bude maximálne vyhovovať. V roku 2018 budem používať Bullet Journal 1, Bullet Journal 2, krúžkový diár a fitness diár.

Školský Bullet Journal 2017/2018Bullet Journal 1

Alebo aj školský Bullet Journal. Tento BuJo bude mať trvalé umiestnenie v škole v mojom šuplíku. Nebudem ho už ďalej prenášať, ako tomu bolo doteraz. V tomto zošite budem mať zaznamenané všetky akcie, čo sa týkajú školy. Ak by ste mali záujem vidieť, ako používam školský Bullet Journal, prosím napíšte mi to do komentára a ja spravím samostatný článok.

Osobný Bullet Journal 2018Bullet Journal 2

Alebo aj osobný Bullet Journal. Tento BuJo bude mať trvalé umiestnenie doma – na mojom nočnom stolíku v spálni. Nebudem ho už ďalej prenášať ako tomu bolo doteraz. Viete miestami som veľká perfekcionistka a svoj denník potrebujem mať úplne perfektný, bez škrtancov, opráv a čohokoľvek iného. Preto som sa rozhodla, že tento BuJo budem využívať nie na plánovanie, ale na spomienky a bude mi slúžiť ako denník. Bude veľmi zaujímavé sa doňho pozerať o niekoľko rokov a čítať všetky zážitky, ktoré ma počas život postretli.

Fitness diárFitness diár

Jedným z mojich cieľov na rok 2018 je schudnúť 30 kilogramov. Vlastne je to môj najväčší cieľ a budem doň vkladať najviacej energie. Preto som sa rozhodla, že si túto cestu kompletne zdokumentujem. Inými slovami, tento diár opäť nebude slúžiť na plánovanie, ale len na fitness účely. Zatiaľ som rozhodnutá mať ho stále doma na kuchynskom stole, alebo na stole v obývačke, tak aby som si doňho mohla ľahko a rýchlo poznačiť údaje, ktoré potrebujem.

Filofax Safiano A5Krúžkový diár

A konečne posledný diár, ktorý bude slúžiť ako plánovací kalendár. Zvolila som si krúžkový diár veľkosť A5, konkrétne Filofax Safiano. Tento formát je dostatočne veľký nato, aby som si doň vedela zaznamenať všetky plánované akcie a kroky. No zároveň je dostatočne kompaktný, by som ho mohla nosiť kdekoľvek so sebou. Od Nového roku som sa rozhodla zaviesť systém GTD (ale o tom bude isto samostatný článok), preto potrebujem diár, ktorý bude mať dostatok priestoru na zaznamenanie ToDo listov, projektov a ostatných potrebných záležitostí.

Čo vy, tiež používate niekoľko oddelených diárov na zaznamenávanie si rôznych záležitostí, alebo máte všetko v jednom?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *